EXCLUSIVE MK

Tag : обланди

Исхрана НАСЛОВНА

НЕМА КОЈ НЕ САКА ОБЛАНДИ! Рецепт кој им успева и на почетници (ВИДЕО)

Angela
Кога ќе се споменат обланди, веднаш помислуваме на детството. Нашите баби ги правеа најдобрите обланди, а ние ви претставуваме рецепт за едни. Состојки: 700 гр шеќер 200 мл вода 150 гр маргарин 400 гр млеко...