EXCLUSIVE MK

Tag : огнен амиџиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

„ЦРНИ ОГНЕНЕ ШТО ИЗГУБИ“ – поранешната на Амиџиќ е вистинска бомба во бикини, овие кадри од нејзиното тело се нереални, можно ли е да има толку години? (ВИДЕО)

Angela
Манекенката Данијела Димитровска (36) е познато дека води сметка за својот изглед и здравје, а познато е и дека важи за една од најзгодните жени во соседна Србија и регионот. Имено таа обожува да споделува...
НАСЛОВНА Шоу биз

„ГАЗДАРИЦАТА СЕ ОПУШТИ“ – девојката на Огнен Амиџиќ среде емисија се појави само во кошула, сите се прашуваа само едно кога видоа колку е кратка! (ФОТО)

Angela
Водителот Огнен Амиџиќ веќе некое време ужива во врската со колешката Мина Наумовиќ која е дел од неговата емисија „Амиџи шоу“. Парот иако врската ја криеше неколку месеци, откако се дозна за нивната романса, сите...
НАСЛОВНА Шоу биз

МАКЕДОНКАТА ЗНАЕ КАКО „ДА МУ ВРАТИ“: Поранешната на Огнен Амиџиќ провоцира во бикини покрај базен, едно е сигурно – по разводот е непрепознатлива!

Angela
Манекенката Даниела Димитровска е во фокусот на јавноста откако објави дека се развела од долгогодишниот партнер Огњен Амиџиќ. Како круна на нивната љубов тие го имаат синот Матеј, а разводот поминал мирно и без скандали....
НАСЛОВНА Шоу биз

Огњен Амиџиќ објави фотографија од својата девојка од креветот: Еве каде моментално парот ужива (ФОТО)

Angela
Водителот Огњен Амиџиќ неодамна потврди дека е во врска со колешката Мина Наумовиќ. Таа во рамките на неговото шоу „Амиџи Шоу“ го води сегментот „Внимавај, Мина“, а веста дека тие двајца се заедно изненади многумина....
НАСЛОВНА Шоу биз

Нови детали од новата љубов на водителот: Огњен Амиџиќ уште додека бил во брак ја изневерувал убавата Македонка со Мина?

Angela
Два месеци по разводот со Данијела Димитровска, водителот Огњен Амиџиќ започна врска со 17 години помладата колешка Мина Нумановиќ која има посебен сегмент во неговата емисија. Но, сега локалните медиуми пишуваат дека водителот ја започнал...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЕДЕН ДЕТАЉ ГИ ОТКРИ – на поранешната на Амиџиќ нема да и биде добро кога ќе види што прави тој со новата девојка на ова место (ФОТО)

Angela
Огњен Амиџиќ има нова девојка и, според медиумите, тоа е Минa Наумовиќ, којa го води сегментот „Пази Мина“ во неговата емисија „Амиџи-шоу“. Како што пренесуваат медиумите, нивната врска трае веќе неколку месеци, поточно од моментот...