EXCLUSIVE MK

Tag : палачинки

Исхрана НАСЛОВНА

Нема кој не ги сака: Рецепт за највкусните палачинки

Angela
Толку меки Состојки: 200 гр брашно 2 јајца децилитар масло 3 дл млеко (по желба) и малку млака вода (може да го замените млекото со кисела вода) една лажичка сол лажичка шеќер Подготовка: Истурете го...