EXCLUSIVE MK

Tag : песна

Занимливости НАСЛОВНА

Поради изгубената подморница, илјадници луѓе споделуваат песна стара 26 години (ВИДЕО)

Angela
Подморницата Титан, по која се трагаше од неделата, а вчера беше откриено дека експлодирала во Атлантскиот Океан, е главна тема на интернет последните денови. Иако имаше многу лоши шеги, многумина ја споделија песната од филмот...
Занимливости НАСЛОВНА

Песната за денешниот празник е глобален хит – еве како настанала „Ѓурѓовден“

Angela
Православните верници денес го прославаат Ѓурѓовден- празникот врзан со најголем број обичаи што постојат во народното верување. Песната Ѓурѓовден била создадена во возот на смртта кој патувал од Сараево до Јасеновац. Затворениците во вагони без...