EXCLUSIVE MK

Tag : пејачка

НАСЛОВНА Шоу биз

ТЕМПИРАНА БОМБА НА 43 ГОДИНИ – српската пејачка не слушнала за градник, секоја фотографија е мелем за машките очи, особено една е (+18)

Angela
Ивана Стаменковиќ Синди голема популарност стекна како членка на групата „Моделс“, тогаш важејќи за една од најзгодните жени во регионот. Меѓутоа, Ивана и сега ги мами сите машки погледи каде и да се појави со...
НАСЛОВНА Шоу биз

Теа Таировиќ за неа е НУЛА: Душица прима бакшиш секаде, на гради, во гаќички… (ВИДЕО)

Angela
Пејачката Душица Грабовиќ јавноста ја запамети по тоа што пред неколку години осамна видео на кое гостите за време на еден настап, балшишот и го ставаа во гаќичките додека таа пее.   View this post...
НАСЛОВНА Шоу биз

САКАШЕ ДА ГИ ИМА ПРИРОДНИТЕ ГРАДИ НА НЕЈЗИНАТА МАЈКА ПА ЛЕГНА ПОД НОЖ – ќерката на легендарната пејачка непрепознатлива по операциите (ФОТО)

Angela
Николија Јовановиќ го привлече вниманието на медиумите како ќерка на фолк-ѕвездата Весна Змијанац и многу брзо се избори за своето место под сонцето. Меѓутоа, кога во 2011 година почна да го крои својот музички пат,...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Познатата пејачка објави фотографија на која позира „како од мајка родена“

Angela
„Ако никогаш не сте се туширале надвор додека сопругот се обидува да ве исплаши на секои 5 минути, не сте живееле“, порачала пејачката Пинк во описот на своите фотографии на Инстаграм. Американската пејачка Пинк ги...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ТАЖНА ГЛЕТКА ПРЕД ДОМОТ НА ТИНА ТАРНЕР: Обожавателите оставаат цвеќиња, свеќи и емотивни пораки – преплавена беше и нејзината ѕвезда на патеката на славните

Angela
Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. Кралицата на рокенролот не напушти на 83 години по долго боледување...
НАСЛОВНА Шоу биз

Натпреварувачката во „Ѕвездите на гранд“ кога се појави на сцената жирито занеми – од нив сокри важна работа, но кога го видоа нејзиниот стомак се им стана јасно (ФОТО)

Angela
Маја Јевтиќ, натпреварувачката во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, е бремена во шестиот месец, откриваат српските медиуми. Имено, тоа не ја спречува да продолжи да се натпреварува, а за оваа прекрасна вест апсолутно никој не...
НАСЛОВНА Шоу биз

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на гранд“ стана мајка – на бебето му даде православно име кое е најчесто во Македонија (ФОТО)

Angela
Младата пејачка Мими Јовановска, која е во брак со музичарот Филип Нуне се оствари во улогата на мајка. Таа вчера на свет донесе здраво машко дете. Радосната вест веднаш ја сподели прв гордиот татко, а...
НАСЛОВНА Шоу биз

Невеста во одело: Се омажи „Ѕвездата на Гранд“, а еве како изгледаше нејзината интимна венчавка (фото)

Angela
Пејачката и поранешна учесничка на „Ѕвезде Гранда“, Ненси Стојановиќ му го кажа судбоносното „ДА“ на својот избраник Милорад, со кој по само два месеци врска знаеше дека се создадени еден за друг. Парот се венчал...
НАСЛОВНА Шоу биз

Се породи Марија Микиќ: Децата на убавата пејачка се помалку од една година разлика

Angela
Пејачката Марија Микиќ денеска се породи и роди момче. Пораѓањето помина добро и двајцата се чувствуваат добро. Марија утрово во породилиштето ја придружуваа нејзиниот вереник Јован Пантиќ и нејзината ќерка Ѓурѓа, која во јули ќе...
НАСЛОВНА Шоу биз

Оваа трагедија на пејачката Стоја ѝ го направи животот пеколен

Angela
Пејачката Стоја Новаковиќ пред својата успешна кариера имаше многу тежок живот и болно детство. Еднаш откри дека се омажила на 16 години, добила син на 17 години, а на 19 години се соочила со страшна...