EXCLUSIVE MK

Tag : победа

НАСЛОВНА Шоу биз

Шведска победник на Евровизија, историја и втор трофеј за Лорин

Angela
Шведската претставничка Лорин победи по втор пат на Евровизија. Нејзината песна „Тетоважа“ ја разбуди цела Европа, исто како и песната „Еуфорија“ во 2012 година во Баку. Откако беше објавено која е кандидатката на Шведска за...