EXCLUSIVE MK

Tag : победници

НАСЛОВНА Шоу биз

Лорин не е единствената која победила на Евровизија двапати – овој пејач го направил истото, кога ќе го слушнете неговиот хит се ќе ви стане јасно! (ВИДЕО)

Angela
Шведската евровизиска претставничка Лорин ја однесе победата на 67-то издание на манифестацијата со песната ,,Tattoo”. Таа е позната во јавноста и како победничка на Евросонг во 2012 година, кога настапи со песната ,,Еуфорија”. Покрај Лорин,...
Занимливости НАСЛОВНА

А, дали знаете што добива победникот на Евровизија? На многумина не им е верно, особено од тоа што го добила Марија Шерифовиќ!

Angela
По објавувањето на победникот на секоја Евровизија, многу љубители на овој музички натпревар секогаш се заинтересирани колку пари ќе добие оној што триумфира. Познато е дека тимовите на одредени земји многу вложуваат во своите претставници,...