EXCLUSIVE MK

Tag : погреб

НАСЛОВНА Шоу биз

ГО ДРЖАТ ОД ДВЕТЕ СТРАНИ ЗА РАМЕНАТА ДА НЕ СЕ СРУШИ НА ЗЕМЈА – познатиот пејач го погреба синот, познатите колеги се давеа во солзи! (ФОТО)

Angela
Синот на пејачот Енис Беговиќ, Армир Беговиќ почина пред два дена, а денеска е погребан на гробиштата во Сараево. Река од расплакани мажи додјоа да го испратат 30 годишниот прерано згаснат живот, а меѓу нив...
НАСЛОВНА Шоу биз

Мајката и бремената сопруга на трагично починатиот син на пејачот не биле на неговиот погреб денес – еве ја причината!

Angela
На градските гробишта во Сараево денеска е погребан Амир Беговиќ, син на пејачот Енис Беговиќ. Како што дознаваат медиумите на погребот нема да присуствуваат неговата мајка ниту пак сопруга која е бремена. Причината е тоа...
НАСЛОВНА Шоу биз

ОВА Е ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ТИНА ТАРНЕР – еве како ќе биде испратена легендата на рокенролот на сопствениот погреб

Angela
Славната пејачка Тина Тарнер ќе биде погребана на приватна церемонија која ќе биде далеку од очите на јавноста, соопшти нејзиниот тим за односи со јавноста. Нејзиниот поранешен асистент открил нови детали за легендарната пејачка која...
НАСЛОВНА Црна хроника

„Боже, спаси нè од гнев и горчина“: По погребот на нивната ќерка родителите се обратија со потресни зборови – болката е неиздржлива

Angela
Момчето Коста (13) кое изврши масакр во неговото основно училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар, моментално е на специјално одделение на Клиниката за неврологија и психијатрија за деца и младинци. Србија вчера и завчера се прости...