EXCLUSIVE MK

Tag : подморница

Занимливости НАСЛОВНА

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР СНИМИЛ КАКО СЕ ОТВОРА И ЗАТВОРА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“ „Да ме викнеа ќе отидев и сега ќе бев мртов!“

Angela
Јутјубер под корисничко име Скуба Џејк на социјалните мрежи ја објави својата снимка од подморницата Титан на OушнГејт, во која престојувал годинава, неколку недели пред трагичната мисија. Јујтуберот и самиот требал да оди на мисија...
Занимливости НАСЛОВНА

МИЛИОНЕР И НЕГОВИОТ СИН ЗА ВЛАКНО ЈА ИЗБЕГНАЛЕ СМРТТА – оваа „поволна“ цена на картите го предомислило, а цената безобразно скапа!

Angela
Милионер од Лас Вегас одбил евтини седишта на подморницата „Титан“ за себе и за неговиот син, наведувајќи дека се плаши дали е безбедно, но шефот на компанијата што го поседуваl бродот се обидел да го...
Занимливости НАСЛОВНА

Што значи да сонувате подморница? Од љубомора до авантура, има различни значења

Angela
Сонот за подморница обично го претставува крајот на животната фаза, особено во емотивната врска. Но, сонувањето за длабочините на морето, нуркањето и излегувањето на површината може да сигнализира тајни, длабоко скриени чувства и проблем со...
Занимливости НАСЛОВНА

(АНИМАЦИЈА) УМРЕЛЕ ВО МИЛИСЕКУНДА, ИНСТАНТ Како изгледало „смачкувањето“ на подморницата „Титан“ три километри под вода?

Angela
Патниците во подморницата „Титан“ починале наеднаш во една милисекунда, открива докторот Дејл Мол, директор за подводна медицина на американската морнарица. Според него ова значи дека смртта веројатно им била брза и безболна. – Тоа би...
Занимливости НАСЛОВНА

Поради изгубената подморница, илјадници луѓе споделуваат песна стара 26 години (ВИДЕО)

Angela
Подморницата Титан, по која се трагаше од неделата, а вчера беше откриено дека експлодирала во Атлантскиот Океан, е главна тема на интернет последните денови. Иако имаше многу лоши шеги, многумина ја споделија песната од филмот...
НАСЛОВНА Свет

„Бил преплашен“: Најмладиот патник во подморницата не сакал да тргне на пат, неговата тетка ја открила причината поради која се согласил

Angela
Во деновите пред подморницата Титан да исчезне во Атлантскиот океан, најмладиот патник, 19-годишниот студент кој го придружувал својот татко на експедицијата, се двоумел дали да тргне во морските длабочини кон остатоците од Титаник бидејќи бил...
НАСЛОВНА Свет

СИТЕ ПАТНИЦИ СЕ МРТВИ! НАЈНОВА ВЕСТ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ

Angela
Компанијата „Оушнгејт“ објави дека петтемина патници од исчезнатата подморница „Титан“ се мртви, со што е ставен трагичен крај на обемната потрага која траеше од неделата. „Нашиот извршен директор Стоктон Раш, Шахзада Давуд и неговиот син...
Занимливости НАСЛОВНА

СИМПСОНОВИ ПАК ЈА ПРЕДВИДОА ХАВАРИЈАТА? Еве ја епизодата каде Хомер вози подморница и посетува еден стар брод (ВИДЕО)

Angela
Епизода на „Симпсонови“ во која главниот лик Хомер Симпсон вози подморница ги разбранува социјалните мрежи, но и љубителите на теории на заговор. Дали „Симпсонови“ го предвидеа она што се случува со подморницата „Титан“? Во епизодата...
НАСЛОВНА Свет

Објавена последната порака на британскиот милијардер заглавен во исчезнатата подморница – по оваа порака ќе почнете да се сомневате и вие

Angela
Пензионираниот астронаут на НАСА, полковник Тери Виртс, рече дека неговиот пријател, британскиот милијардер Хамиш Хардинг му испратил порака непосредно пред да заплови со подморницата на пат со потонатиот брод Титаник. Хардинг е еден од петте...