EXCLUSIVE MK

Tag : породување

НАСЛОВНА Останато

ТРАГЕДИЈА: Поранешна светска шампионка починала за време на породување! (ФОТО)

Angela
Поранешната светска шампионка Тори Бови почина пред речиси два месеци, а денеска американските медиуми објавија дека причина за нејзината смрт е предвремено породување. Американката била во осми месец од бременоста, а контракции добила во нејзиниот...
НАСЛОВНА Шоу биз

Анѓелка Прпиќ избра УНИКАТНО име за својата ќерка, еве во какво креветче ќе спие новороденчето

Angela
Актерката Анѓелка Прпиќ се породи и роди девојче, а породувањето поминало добро. Посебен ентузијазам предизвика одлуката на актерката да ја именува наследничката Чарна по нејзината позната улога во серијата „Жените од Дедиње“. И покрај тоа...
НАСЛОВНА Шоу биз

Се породи македонската водилка – го роди својот втор син, па објави фотографија од болница откривајќи го името (ФОТО)

Angela
„Добредојде Симон! Нашето ново поглавје како семејство со четворица започна на денот на мајките, 14-ти мај. Поубав датум не можеше да одбереш за твоето доаѓање“, напиша водителката Цеце Тодосовска, а сега ја објави и првата...
НАСЛОВНА Останато

Трет син за Ана и Бастијан: Се породи убавата тенисерка

Angela
Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ се породи, јавуваат српските медиуми. Таа роди момче. Инаку, ова е третиот син од бракот со познатиот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер. Да потсетиме, двајцата се во брак од 2016 година....
НАСЛОВНА Шоу биз

НАД ПОЛОВИНА МИЛИОН: Цеца не штедела за породувањето на снаата, еве колку платила за раѓањето на Крстан

Angela
Богдана Ражнатовиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ, се породи пред два дена и на свет донесе син кој го крстија Крстан. Цеца Ражнатовиќ наводно платила 616.000 динари за пораѓањето на снаата. -Таа избрала приватна клиника каде...