EXCLUSIVE MK

Tag : почината

НАСЛОВНА Останато

ТРАГЕДИЈА: Поранешна светска шампионка починала за време на породување! (ФОТО)

Angela
Поранешната светска шампионка Тори Бови почина пред речиси два месеци, а денеска американските медиуми објавија дека причина за нејзината смрт е предвремено породување. Американката била во осми месец од бременоста, а контракции добила во нејзиниот...
НАСЛОВНА Шоу биз

ИМАШЕ САМО 37 ГОДИНИ: Ненадејно почина ѕвездата од ГОЛЕМИОТ БРАТ

Angela
Моника Сиријани, ѕвездата на италијанскиот Голем брат, починала откако колабирала за време на ноќно излегување, објавија локалните медиуми. Како што е соопштено, на оваа 37-годишна девојка во петокот вечерта ненадејно и се слошило додека била...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЈА ИСКЛУЧИЛЕ ОД АПАРАТИТЕ – бизарна трагедија ја снајде 23- годишната финалистка на австралискиот избор за Мис Универзум

Angela
Манекенката и финалистка за Мис Универзум Австралија 2022, Сиена Вир почина на 23-годишна возраст. Нејзиното семејство потврди дека таа била отстранета од апарати за одржување по трагичната несреќа на јавање, објави News.au.   View this...