EXCLUSIVE MK

Tag : починат новинар

НАСЛОВНА Ракомет

ТАЖНА ВЕСТ од Келн: Почина новинарот на кого му се слоши за време на финалето во ракометната ЛШ

Angela
Трагедија на финалето на ЕХФ Лигата на шампионите во ракомет во Келн, Германија. Новинар почина откако му се слоши на мечот за титулата помеѓу Магдебург и Кјелце. Станува збор за полскиот новинар Павел Котвица кој...