EXCLUSIVE MK

Tag : починат

НАСЛОВНА Шоу биз

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ – пејачката ја загуби личноста која и беше потпора во животот! (ФОТО)

Angela
Пејачката Јелена Томашевиќ доживеа голема загуба во семејството. Почина нејзиниот татко Драган, за кој често зборуваше во медиумите, а пејачката се прости со трогателна порака на социјалните мрежи, наведувајќи дека веќе неколку дена се обидува...
НАСЛОВНА Шоу биз

Тажна вест: Почина Драги „Шпага“

Angela
Замина уште еден урбан градски скопски лик. Драги Христов кого сите го познаваа по прекарот Драги – „Шпага“, почина на 52 годишна возраст по кусо и тешко боледување, откако му беше констатиран карцином на белите...
Шоу биз

Позната причината за смртта на раперот Кулио

Angela
Добитникот на Греми, раперот Кулио почина од предозирање со фентанил, изјави неговиот менаџер во четвртокот, шест месеци откако 59-годишниот рапер беше пронајден мртов во домот на пријател во Лос Анџелес. Роден како Artis Lyon Ivy...