EXCLUSIVE MK

Tag : принцот вилијам

НАСЛОВНА Шоу биз

Браќата имаат посебна шифра со МОЌНО значење: Принц Хари револтиран што Вилијам ја искористил во ОВАА прилика

Angela
На целиот свет веќе му е добро познато дека принцот Хари и принцот Вилијам, некогаш блиски браќа, веќе долго време се скарани, а се започна кога Хари му кажа на својот брат дека е во...
НАСЛОВНА Светот на познатите

И СУДОТ ВО БРИТАНИЈА МУ ГО СВРТИ ГРБОТ – Принцот Хари загуби на суд, кога ќе го слушне ова ќе се разочара од својата земја како никогаш порано

Angela
Принцот Хари не може да добие, ниту да плати за полициска заштита во Велика Британија, одлучи судот. Принцот ја загуби правната битка околу неговата понуда да му биде дозволено да плаќа приватно за полициска заштита....
Занимливости НАСЛОВНА

Што сакаат принцот Вилијам и Кејт Мидлтон од Хари? Пријател на идниот крал откри што носи иднината на кралското семејство

Angela
Добро ни се познати многу „валканите“ детали за врските во британското кралско семејство, а сега на површина излегоа и нови. Откако по крунисувањето на кралот Чарлс III на 6 мај во Лондон, неговиот помлад син...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ВИДЕО: Приватни снимки од Вилијам и Кејт, погледнете како изгледаше крунисувањето на Чарлс зад сцената

Angela
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не пропуштија да го одбележат крунисувањето на кралот Чарлс Трети и кралицата Камила на својот официјален Инстаграм профил. Принцот и принцезата од Велс објавија приватна снимка на која се гледа...
Светот на познатите

СУРОВО ОДНЕСУВАЊЕ НА ВИЛИЈАМ КОН ХАРИ: Сликата на скараните браќа го обиколи светот, овој гест на идниот крал е најголемата болка на пребеганиот принц

Angela
Крунисувањето на кралот Чарлс Трети (74) е историски настан за кој ќе се зборува со денови, а една од главните теми секако се спорните браќа Хари (38) и Вилијам (40). И додека постариот Вилијам и...
Uncategorized

Уште еден скандал во најава – принцот Хари со нови обвинувања за својот брат

Angela
Пријател на принцот Вилијам наводно изјавил за „Дејли бист“ дека нема ништо лошо во тоа што престолонаследникот се смирил со неговиот помлад брат принцот Хари. Пред неколку дена медиумите објавија дека принцот Вилијам во 2020...
НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Слават 12 години брак: Принцот Вилијам и Кејт објавија досега невидена фотографија

Angela
Британскиот принц Вилијам и принцезата од Велс на својата официјална веб-страница објавија фотографија по повод 12-годишнината од бракот, на која позираат насмеани на велосипеди. Фотографијата е направена минатата година на сончев ден во источен Норфолк,...