EXCLUSIVE MK

Tag : принцот хари

НАСЛОВНА Шоу биз

Крај на нивната ера во Британија: Хари и Меган ги вратија клучевите од куќата Фрогмор

Angela
Принцот Хари и неговата сопруга Меган го напуштија поранешниот дом Фрогмор на имотот Виндзор, кој го користеа за време на нивната посета на Велика Британија, потврди денеска Бакингемската палата. Војводата и војвотката од Сасекс беа...
НАСЛОВНА Шоу биз

Браќата имаат посебна шифра со МОЌНО значење: Принц Хари револтиран што Вилијам ја искористил во ОВАА прилика

Angela
На целиот свет веќе му е добро познато дека принцот Хари и принцот Вилијам, некогаш блиски браќа, веќе долго време се скарани, а се започна кога Хари му кажа на својот брат дека е во...
Uncategorized

Принц Хари и Меган не се поканети на роденденската парада на Чарлс Трети: Односите сè постудени!

Angela
Принцот Хари и Меган Маркл не се поканети на роденденската парада на Чарлс Трети, пренесува британски Дејли меил. Кралот на Велика Британија на 14 ноември ќе наполни 75 години. Прославите за годишнината на Чарлс III...
НАСЛОВНА Шоу биз

По 130 години: Принцот Хари е првиот член на кралското семејство кој ќе сведочи на суд

Angela
Принцот Хари ќе стане првиот член на британското кралско семејство по 130 години што ќе сведочи на суд, каде што ќе треба да зборува за своите врски пред венчавката со Меган Маркл. -Тој ќе сведочи...
Занимливости НАСЛОВНА

Што сакаат принцот Вилијам и Кејт Мидлтон од Хари? Пријател на идниот крал откри што носи иднината на кралското семејство

Angela
Добро ни се познати многу „валканите“ детали за врските во британското кралско семејство, а сега на површина излегоа и нови. Откако по крунисувањето на кралот Чарлс III на 6 мај во Лондон, неговиот помлад син...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ХАОТИЧНО И ОПАСНО: Хари и Меган биле изложени на катастрофална бркотница на папараци со коли

Angela
Принцот Хари и неговата сопруга Меган биле вовлечени во опасна брканица со коли на папараци во Њујорк, што можело да резултира во „катастрофален“ исход, изјави нивниот портпарол. Кралскиот пар од Сасекс бил следен од фотографи...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Кејт не ја сака Меган, но посакувала ОВАА ДЕВОЈКА да му биде сопруга на Хари (ФОТО)

Angela
Принцот Хари е во брак со Меган Маркл од 2018-та година, а очигледно е дека неговиот избор навистина не им се допаѓа на многу членови на британското кралско семејство. Тие двајца решија да се повлечат...
Светот на познатите

СУРОВО ОДНЕСУВАЊЕ НА ВИЛИЈАМ КОН ХАРИ: Сликата на скараните браќа го обиколи светот, овој гест на идниот крал е најголемата болка на пребеганиот принц

Angela
Крунисувањето на кралот Чарлс Трети (74) е историски настан за кој ќе се зборува со денови, а една од главните теми секако се спорните браќа Хари (38) и Вилијам (40). И додека постариот Вилијам и...
Шоу биз

Чарлс го понижи помалиот син: Хари го возврати ударот пред целиот свет – еве што се случи по крунисувањето

Angela
„Крунисан крал Чарлс III“ е насловот кој моментално ги краси насловните страници на сите светски портали и весници. Сепак, она што можеби повеќе ја интересира јавноста се шпекулациите околу британските принцови и односот меѓу двајцата...
Занимливости НАСЛОВНА

Кралот Чарлс во тајност ја исполнил последната желба на кралицата Елизабета, принцот Хари збеснал

Angela
Кралот Чарлс III (74) тајно го одржал ветувањето дадено на неговата покојна мајка, кралицата Елизабета Трета. Како што пишува Дејли Мејл, Чарлс и подарил нов дом на асистентката на мајка си, стилистката и пријателка Анџела...