EXCLUSIVE MK

Tag : принцот чарлс

Занимливости НАСЛОВНА

Бакингемската палата за прв пат ја именува сопругата на Чарлс Трети „Кралица Камила“: Џо Бајден ќе го претставува сопругата на крунисувањето

Angela
Американскиот претседател Џо Бајден имал телефонски разговор со кралот Чарлс Трети од Велика Британија, соопшти прес-службата на Белата куќа. „Претседателот објави дека првата дама Џил Бајден со нетрпение очекува да присуствува на крунисувањето во име...