EXCLUSIVE MK

Tag : развод

НАСЛОВНА Шоу биз

КОГА СОПРУГА МУ ГО ПРОНАШЛА ОВА ВО ТЕЛЕФОНОТ СИ ГИ СОБРАЛА ПАРТАЛИТЕ – се разведе српскиот пејач Дарко Филиповиќ, причината ќе ве остави подзинати!

Angela
Пејачот Дарко Филиповиќ се разведе од сопругата Јасмина по 12 години брак. Сопругата на пејачот со ќерката наводно се иселиле од заедничкиот стан откако наводно му пронашла сомнителни пораки во телефонот. -Дарко и Јасмина со...
НАСЛОВНА Шоу биз

Тамара Тодевска проговори за крајот на бракот и животот во агонија: „Живеев во кафез“

Angela
Неодамна пејачката Тамара Тодевска помина неколку дена во Белград каде преку тамошните медиуми ја промовираше својата најнова песна „Нијагара“. Секако, медиумите освен она што е ново на музички план, ги интересираше и приватноста на пејачката...
НАСЛОВНА Шоу биз

Миле Китиќ се бакнува во уста со помлада девојка: Што ќе каже на ова сопругата Марта? (ФОТО)

Angela
Разводот на Миле и Марта поради прељуба е на повидок. Разводот на пејачиот Миле Китиќ и сопругата Марта со години е честа тема на српските медиуми, а причината за тоа секогаш биле наводните авантури на...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Кевин Костнер се разведува по 19 години брак: Се огласи актерот по тврдењата дека ја изневерил сопругата

Angela
Познатиот холивудски актер Кевин Костнер (68) и неговата 19 години помлада сопруга Кристин Баумгартнер се разведуваат по 19 години брак, а во медиумите се појавија бројни шпекулации за причините за разделбата. Манекенката и дизајнерката поднела...
НАСЛОВНА Фудбал

„Бомба“ од Франција: Се разведува еден од најпознатите парови во фудбалскиот свет

Angela
Изминатиот период донесе крај на многу врски или бракови на познатите фудбалери. Последната за која се пишува е онаа на Серхио Рамос, кој со години е заедно со Пилар Рубио, но медиумите во Шпанија велат...
НАСЛОВНА Шоу биз

Емина го тужеше дека не плаќа алиментација, а тој заработува милиони: Еве со кого Мустафа ќе ја подели вртоглавата сума на пари

Angela
Мустафа Сандал е турска музичка ѕвезда, но и заштитно лице на многу брендови. Како што пренесуваат медиумите од Истанбул, поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ штотуку потпишал едногодишен договор вреден еден милион долари со компанијата „Портал...
НАСЛОВНА Шоу биз

Кратко им траеше љубовта – се разведуваат Винсент Касел и манекенката, Тина е со скршено срце

Angela
Францускиот актер Винсент Касел ненадејно ги избришал сите фотографии од својата млада сопруга Тина Кунаки од социјалните мрежи, а овој потег предизвика многу шпекулации дека парот ставил крај на нивниот брак по пет години заедно....
Шоу биз

Пике за фановите на Шакира: „Не можете да замислите какви сè коментари добивав, тоа се такви гадости…“ (ВИДЕО)

Angela
Жерар Пике за време на гостувањето во емисијата на Жерар Ромео зборувал за многуте критики кои секојдневно ги добива од фановите на Шакира, бидејќи ја изневери. „На почетокот беше многу лошо. Дојде до тој степен...