EXCLUSIVE MK

Tag : рапер

НАСЛОВНА Шоу биз

Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот

Angela
„Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал татко. Познатиот македонски хип-хоп музичар Христијан Тасковски – Таско стана татко. Неговата сопруга Наташа го роди синот, на кого му дадоа необично...
Шоу биз

Позната причината за смртта на раперот Кулио

Angela
Добитникот на Греми, раперот Кулио почина од предозирање со фентанил, изјави неговиот менаџер во четвртокот, шест месеци откако 59-годишниот рапер беше пронајден мртов во домот на пријател во Лос Анџелес. Роден како Artis Lyon Ivy...