EXCLUSIVE MK

Tag : роденден

НАСЛОВНА Шоу биз

ЌЕ СЕ ОНЕСВЕСТЕШЕ ОД ПОДАРОКОТ КОЈ И ГО ДАДОА ФАНОВИТЕ – Цеца излезе од вилата на Дедиње, а од глетката среде улица приредена за неа подзина (ФОТО)

Angela
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го прославува својот 50-ти роденден, а честитките пристигнуваат на нејзина адреса во текот на целиот ден. На Цеца нејзините фанови и приредија големо изненадување за овој посебен ден. Имено таа...
НАСЛОВНА Шоу биз

Не сака да слави додека Анастасија тагува: Цеца ја откажа забавата за својот 50-ти роденден

Angela
Светлана Цеца Ражнатовиќ во последен момент одлучи дека годинава нема да го слави роденденот, 50-годишниот јубилеј. Иако со месеци ја подготвуваше роденденската прослава во еден познат белградски хотел со помош на нејзината сестра и најблиските...
НАСЛОВНА Шоу биз

ОВА Е МИСТЕРИОЗНИОТ СОПРУГ НА АНА КОРАЌ – висок моќник и со напумпани мускули, кој вчера искеширал брдо пари за да и пее оваа пејачка на роденденот! (ФОТО)

Angela
Поранешната учесничка во „Задруга“ Ана Кораќ вчера го прослави својот 29-ти роденден, па по тој повод организираше забава за пријателите. Ана и нејзиниот партнер кој го крие од јавноста приредиле забава за паметење, па во...
НАСЛОВНА Шоу биз

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде (ФОТО)

Angela
Внукот на пејачката Цеца викендов го прослави својот роденден во Титл каде живее нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ со сопругата Богдана. Семејството и пријателите се собраа во Титл како би го одбележале овој важен датум за...
Занимливости НАСЛОВНА

Ги красат прекрасни карактеристики: Луѓето родени во ЈУНИ се посебни

Angela
Сите се разликуваме според месеците во кои сме родени, бидејќи самиот месец може да игра прилично голема улога во обликувањето на карактерните особини кај секој човек. Кои квалитети ги поседуваат луѓето коишто се родени во...
НАСЛОВНА Шоу биз

НА ЦЕЦА НЕМА ДА И БИДЕ ДОБРО – новата девојка на Богдан го бакнува за да му го честита роденденот, изгледа како вистинска секс бомба (ФОТО)

Angela
Поранешната учесничка во реалното шоу „Задруга“, Јована Љубисављевиќ веќе некое време е во врска со поранешното момче на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ.   View this post on Instagram   A post shared by Jovana...
ЗДРАВЈЕ НАСЛОВНА

Најстарата баба во Ирска го прослави 109-от роденден во автобус: Ова се нејзините два клучни совети за долг и добар живот!

Angela
Целиот свет ја бара формулата за долговечност. Сепак, оние кои одамна ја поминале стотката велат дека тајната е исклучително едноставна. Така, најстарата жена во Ирска го одбележа својот 109-ти роденден и сподели два совети како...
НАСЛОВНА Шоу биз

Гудељ и приреди изненадување на Анастасија – балони низ цела соба, торта со свеќички и во раката подарок кој ја стопи бремената ќерка на Цеца (ФОТО)

Angela
Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ денеска го прославува својот 25 роденден. Нејзиното момче Немања Гудељ со кого ќе се венча во јули месец и приреди изненадување во нивниот дом во Севиља. Дневната соба беше украсена со...
НАСЛОВНА Шоу биз

Анастасија Ражњатовиќ денеска слави роденден, Цеца и честитала на емотивен начин: Овие сцени ја допреа! (ВИДЕО)

Angela
Пејачката Анастасија Ражњатовиќ денеска полни 25 години. Со оглед на тоа дека се наоѓа во Севиља, далеку од семејството, младата ѕвезда нема да може да го прослави со своите најблиски, но тука е нејзиниот партнер...
НАСЛОВНА Шоу биз

Нема да поверувате како изгледа мајката на Војаж – таа во патики и со гол стомак го прослави роденденот, синот како изненадување го викнал овој пејач (ФОТО)

Angela
Раперот Војаж и приредил изненадување на мајка му Жана за нејзиниот роденден, па на прославата го повикал фолкерот Дарко Лазиќ. Моменти од роденденот се појавија во јавноста, а на снимката се гледа како тие се...