EXCLUSIVE MK

Tag : руслана

НАСЛОВНА Шоу биз

НЕМА НЕКОЈ КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Сите ја обожуваа Руслана, а денес годините си го направија своето – нема да поверувате колку има! (ФОТО)

Angela
Украинската пејачка Руслана се прослави во 2004-та година кога победи на Евровизија со песната „Wild dances“. Со својот необичен настап и впечатлива облека остави траен белег и долги години подоцна, па речиси нема некој кој...