EXCLUSIVE MK

Tag : саша видиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

Се огласи семејството на починатиот Саша Видиќ: Еве што е напишано на неговиот некролог

Angela
Модниот дизајнер и стилист Саша Видиќ почина завчера на 53-годишна возраст. Саша Видиќ во четврток на 27-ми април ќе биде погребан на Новите гробишта во Белград. Кремирањето е закажано за 14 часот, додека половина час...
НАСЛОВНА Шоу биз

Трогателната објава на Марија Шерифовиќ по веста за смртта на Саша Видиќ (ФОТО)

Angela
Многу пријатели и колеги на социјалните мрежи се простуваат од Саша Видиќ, кој почина денеска на 52-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потресе и поп-ѕвездата Марија Шерифовиќ, која објави фотографијата на Видиќ и емотивните...
НАСЛОВНА Шоу биз

Позната е причината за смртта на Саша Видиќ, нема да се прави обдукција

Angela
Креаторот Саша Видиќ почина вчера на 52-годишна возраст во КБЦ „Бежанијска коса“ од сепса. Во КБЦ „Бежанијска коса“ бил донесен во бессознание, лекарите на прием направиле се за да го спасат, но не успеале. -Обдукција не...
НАСЛОВНА Шоу биз

ТАЖНА ВЕСТ: Почина модниот дизајнер Саша Видиќ

Angela
Модниот дизајнер Саша Видиќ почина на 52-годишна возраст во болницата „Бежанијска коса“ во Белград. Причината за смртта се уште не е позната. Како што пренесуваат српските медиуми, членови на семејството го однеле Саша во болница...