EXCLUSIVE MK

Tag : свадба

НАСЛОВНА Шоу биз

Се ожени фудбалерот Дарко Велковски – невестата смени два фустани, но сите гледаа во овој гостин на свадбата, младоженците „паднаа“ во втор план (ФОТО)

Angela
Викендов свадба правеа манекенката Тамара Чуприна и фудбалерот Дарко Велковски. Невестата за посебниот ден смени две венчаници, една за дневната церемонија и во црква и една за вечерната прослава. Нејзиниот сакан пак исто така направи...
НАСЛОВНА Шоу биз

Ќерката на Синиша Михајловиќ се омажи во градот каде тој испиша историја – додека таа блескаше во бело, оваа личност БЕШЕ ВО ЦРНО ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ (ФОТО)

Angela
Ќерката на познатиот фудбалер Синиша Михајловиќ вчера се омажи за својот избраник Алесандро Вољак (24). Двајцата си ги кажале свадбените завети еден на друг во Бари, во катедралата Монополи од 12 век, а гостите биле...
Љубов и интима НАСЛОВНА

Била на свадбата на поранешниот сопруг: Ние сме како брат и сестра, а кога ќе видите со кого пристигнала таму сѐ ќе ви стане јасно што и била намерата (ФОТО)

Angela
Кога ќе заврши врската или бракот, има и такви кои остануваат во добри односи, но ретко кој се спријателува со бившиот партнер. Дека е можно и тоа докажува приказната за Кејти Медис (33). Таа и...
НАСЛОВНА Шоу биз

Мартин „Некст Тајм“ се женеше: Ечеше во Кичево, младоженецот качен на тапан, а брат му лепи бакшиш (ФОТО)

Angela
После ергенската забава во Париз, очекувано следеше и големиот свадбен ден за гитаристиот на „Некст тајм“, Мартин Филиповски кој „рипна во тевче“. Мартин и Андра и официјално се во брак, откако си се ветија еден...
НАСЛОВНА Фудбал

ФОТО: Лаутаро заплови во брачните води, најголемото име не се појави на спектакуларната свадба

Angela
На десетти јуни, Интер ќе го игра натпреварот на сезоната во Истанбул и во финалето на Лигата на шампионите ќе се соочи со Манчестер Сити. Десетина дена пред тоа првиот напаѓач на тимот, Лаутаро Мартинез...
НАСЛОВНА Шоу биз

Ќе се мажи ќерката на Синиша Михајловиќ – тој од небото ќе ја гледа церемонијата како од бајките, овие свадбени детали ги посакува секоја идна невеста!

Angela
Ќерката на фудбалската легенда Синиша Михајловиќ, Вирџинија ја закажа својата свадбена церемонија на 17 јуни. Таа ќе се венча со фудбалерот на Џенова, Алесандро Вољако, откако претходно ќерката на Михајловиќ беше запросена и го кажа...
Занимливости Шоу биз

Младенци кои го воодушевија регионот: Видеото од нивниот танц е најгледано овие денови! (ВИДЕО)

Angela
Деновиве на Тик Ток кружи видео од пар кој игра. Имено, првиот танц на вљубената двојка беше објавен и досега има повеќе од 2,7 милиони прегледи. Тоа видео е објавено повеќе пати на различни профили...
НАСЛОВНА Шоу биз

Џани го ожени синот, но наместо во невестата сите гледаа во неговата сопруга – нејзиното деколте „пукна“ пред папараците, па го прикриваше со раце цело време (ФОТО)

Angela
Српскиот пејач Радиша Трајковиќ Џани го ожени помладиот син Марко пред две години, но за вчера беше закажано црковната венчавка како и свадбата во ресторан со речиси целата естрада. Граѓанскиот брак се случил во декември...
НАСЛОВНА Шоу биз

Невеста во одело: Се омажи „Ѕвездата на Гранд“, а еве како изгледаше нејзината интимна венчавка (фото)

Angela
Пејачката и поранешна учесничка на „Ѕвезде Гранда“, Ненси Стојановиќ му го кажа судбоносното „ДА“ на својот избраник Милорад, со кој по само два месеци врска знаеше дека се создадени еден за друг. Парот се венчал...