EXCLUSIVE MK

Tag : светлана цеца ражнатовиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

СТОПИРАНО РЕНОВИРАЊЕТО НА ЛУКСУЗНАТА ВИЛА НА ЦЕЦА НА КИПАР – се вмешала и власта, се огласи и Вики Миљковиќ која е главен виновник за сè! (ФОТО)

Angela
Цеца Ражнатовиќ е во проблеми. Иако долги години планира, никако да ја реновира вилата на Кипар која е нејзина летна оаза. Кипарските власти не и даваат дозвола за градежни ативности бидејќи куќата се наоѓа покрај...
НАСЛОВНА Шоу биз

Цеца го покажа базенот во својот дом: Фолк дивата во едноделен црвен костим за капење покажа зошто се’ уште ни оддалеку „не е за фрлање“! (ФОТО)

Angela
Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца за својот јубилеен педесетти роденден ги отвори вратите и го покажа својот дом во Белград. Во новата 38 епизода од нејзиното шоу „Цеца и деца“ на гледачите им откри за нејзините...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЌЕ ПОДЗИНАТ НЕЈЗИНИТЕ ВРСНИЧКИ – Цеца за два дена полни 50 години, а кога ќе видите што облече сѐ ќе ви стане јасно, време е за провокација во „Ѕвездите на гранд“

Angela
Светлана Цеца Ражнатовиќ се појави денеска на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“, а речиси нема некој кој не го забележа нејзиниот изглед и стајлинг. Долга коса, шишки, кратко фустанче и високи потпетици е поводот...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЦЕЦА ОКОЛУ ВРАТОТ ЗА 50-ОТ РОДЕНДЕН ГО НОСЕШЕ ПОДАРОКОТ ОД АНАСТАСИЈА – моќно значење составено од три збора! (ФОТО)

Angela
На 14 јуни српската фолк дива Цеца Ражњатовиќ наполни 50 години, а тимот на српски Телеграф беше единствен кој ја посети ѕвездата за да и подари подарок кој ја воодушевил. Така, при дружењето со Цеца,...
НАСЛОВНА Шоу биз

ЌЕ СЕ ОНЕСВЕСТЕШЕ ОД ПОДАРОКОТ КОЈ И ГО ДАДОА ФАНОВИТЕ – Цеца излезе од вилата на Дедиње, а од глетката среде улица приредена за неа подзина (ФОТО)

Angela
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го прославува својот 50-ти роденден, а честитките пристигнуваат на нејзина адреса во текот на целиот ден. На Цеца нејзините фанови и приредија големо изненадување за овој посебен ден. Имено таа...
НАСЛОВНА Шоу биз

Цеца денеска го слави својот 50-ти роденден, а никој не знае како изгледала како бебе! Погледнете ја единствената фотографија

Angela
Цеца Ражнатовиќ слави јубилеен роденден Статус на фолк дива, кариера на која би и позавиделе сите нејзини колешки, син и ќерка кои ја прават горда мајка, две внучиња, трагичната смрт на сопругот кој и бил...
НАСЛОВНА Шоу биз

УДАР ПО УДАР… По загубата на внуката, Цеца со грутка во грлото ја откри тажната вистина: „Се случи трагедија“

Angela
Анастасија Ражнатовиќ пред нешто повеќе од две недели го прослави својот 25 роденден во топлата Севиља, а друштво ѝ правеа избраникот Немања Гудељ и членовите на неговото семејство. Иако тогаш беа среќни и насмеани и...
НАСЛОВНА Шоу биз

Цеца Ражнатовиќ „пука“ во тесни хеланки во теретана: Пејачката реши да се „стегне“ за 50. роденден! (ФОТО)

Angela
Фолк-дивата Цеца Ражнатовиќ за неколку дена ќе го прослави јубилејниот 50. роденден, а да изгледа вака не е само заслужна генетиката, туку и физичката активност и напорните тренинзи во теретана, кои таа често ги посетува....
НАСЛОВНА Шоу биз

Не сака да слави додека Анастасија тагува: Цеца ја откажа забавата за својот 50-ти роденден

Angela
Светлана Цеца Ражнатовиќ во последен момент одлучи дека годинава нема да го слави роденденот, 50-годишниот јубилеј. Иако со месеци ја подготвуваше роденденската прослава во еден познат белградски хотел со помош на нејзината сестра и најблиските...
НАСЛОВНА Шоу биз

Цеца ја објави првата заедничка фотографија на Анастасија и Гудељ по загубата на бебето (ФОТО)

Angela
Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ пред неколку дена објавија дека го загубиле бебето. Немања веста ја објави на својата инстаграм приказна, а Анастасија одлучи целосно да се повлече од јавноста. Таа ги исклучи...