EXCLUSIVE MK

Tag : светол понеделник

Македонија НАСЛОВНА

ДЕНЕС Е СВЕТОЛ ПОНЕДЕЛНИК – денот кога се расчуло за воскреснувањето, утрешниот велигденски вторник е единствен во годината

Angela
Денеска е Светол понеделник, втор ден Велигден, ден кога се расчу веста за воскреснувањето на Исус Христос. Со овој ден, започнува Светлата недела, односно неделата по Велигден, во која сите христијани го слават воскреснувањето. Оваа...