EXCLUSIVE MK

Tag : светол четврток

НАСЛОВНА Шоу биз

Утре сè ќе ви оди од рака: Четвртокот по Велигден е најсреќен во годината

Angela
Светата или Велигденска недела се смета за големо и непрекинато славење за Велигден. Има голем број верувања и обичаи за цела недела, а токму за четвртокот по Велигден се смета дека е најсреќен четврток во...