EXCLUSIVE MK

Tag : северина вучковиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

„Село гори, Северина се чешла“: Со дрско оправдување не доаѓа на суд, еве каде ужива додека бега од рочишта

Angela
Северина Вучковиќ (51) имала дури две закажани рочишта во Хрватска со таткото на нејзиниот син, Милан Поповиќ, но таа отпатувала во Рим и како оправдување дала чудна причина да не се појави пред судот, а...
НАСЛОВНА Шоу биз

(ВИДЕО) Северина се сопна и падна на сцената – „ова го правам секогаш кога сакам да одморам“

Angela
Хрватската пејачка Северина Вучковиќ падна за време на нејзиниот настап, а видеото сама го сподели со нејзините следбеници на социјалните мрежи. „Според кореографијата планирав да се фрлам во публиката, но се случи малку порано… Всушност,...
Шоу биз

Тежок Велигден за Северина – пејачката сподели фотографија со широка насмевка, но еден детаљ открива во каква состојба е нејзината мајка (ФОТО)

Angela
Сите припадници на католичката вероисповед веќе го прославија големиот хистијански празникот Велигден. Ова е еден од најголемите празници кога се собираат семејствата и ги поминуваат празниците во мир и хармонија. Пејачката Северина на својот Инстаграм...
Шоу биз

Северина стана редовен „гостин“ во суд, на пејачката ѝ се суди за семејно насилство – еве како го нарекувала партнерот

Angela
Пејачката Северина Вучковиќ моментално се наоѓа во Кривичниот суд во Загреб каде ѝ се суди за семејно насилство. Имено, како што пренесуваат тамошните медиуми, на пејачката ѝ се суди за семејно насилство кое го извршила...