EXCLUSIVE MK

Tag : сека алексиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

СЛЕДБЕНИЦИТЕ ПОДЗИНАА – што се случува со косата на Сека Алексиќ? Пејачката непрепознатлива со овој стил и фризура (ФОТО)

Angela
Српската пејачка Сека Алексиќ се снимаше додека беше на фризер, па на Инстаграм објави како изгледа додека се подготвува нејзината фризура. Популарната пејачката веќе подолго време има долга коса, па речиси и сите да заборавија...
НАСЛОВНА Шоу биз

Сека Алексиќ како сирена: Ги истакна облините по тешката битка за слабеење (ФОТО)

Angela
Пејачката Сека Алексиќ (42) е годинешна добитничка на наградата за поп музика во Србија. Признанието синоќа беше доделено, а Сека за оваа пригода избра долг фустан во сино-виолетови тонови, кој ја истакна нејзината фигура. Инаку, пејачката...
НАСЛОВНА Шоу биз

Сека Алексиќ разголена во џакузи, а околу неа рај – пејачката ужива во двор како од бајките во својата вила (ФОТО)

Angela
Пејачката Сека Алексиќ го уреди својот дом во Стара Пазова како од бајка, па таму ужива со сопругот Вељко и синовите Јован и Јаков. Таа има деловни обврски преку глава, а секој момент го користи...