EXCLUSIVE MK

Tag : селин дион

НАСЛОВНА Шоу биз

Сестрата на Селин Дион за страшната болест на пејачката: „Верувам дека животот ќе ѝ го врати она што таа го даде“

Angela
Музичката легенда објави дека ќе ја откаже светската турнеја за 2023 до 2024 година поради борбата со синдромот на вкочанета личност. Еве што треба да знаете за нејзината состојба. Здравствената состојба на Селин Дион ги...