EXCLUSIVE MK

Tag : серхио рамос

НАСЛОВНА Фудбал

„Бомба“ од Франција: Се разведува еден од најпознатите парови во фудбалскиот свет

Angela
Изминатиот период донесе крај на многу врски или бракови на познатите фудбалери. Последната за која се пишува е онаа на Серхио Рамос, кој со години е заедно со Пилар Рубио, но медиумите во Шпанија велат...
НАСЛОВНА Фудбал

Серхио Рамос го прозва Илон Маск

Angela
Фудбалерот на ПСЖ, Серхио Рамос, го нападна Илон Маск дека вовел плаќање за сината ознака на Twitter бидејќи смета дека американскиот милијардер треба да прави многу попаметни работи. Пред Маск да ја купи популарната платформа,...