EXCLUSIVE MK

Tag : силвио берлускони

НАСЛОВНА Шоу биз

Заради Берлускони цел свет слушна за „бунга бунга“ забавите – еве зошто ги нарекле така

Angela
Приватниот живот на Силвио Берлускони го одбележаа скандали, судски процеси, мноштво млади љубовници и сопруги, како и „бунга бунга“ забави кои станаа познати ширум светот, а подоцна беа спомнати само во контекст на обвинувањата за...
НАСЛОВНА Свет

БЕРЛУСКОНИ СИ НАПРАВИЛ СОПСТВЕНА ГРОБНИЦА ВО ДОМОТ, НО ПОТОА ДОЗНАЛ ДЕКА ЈА НАПРАВИЛ ЗА ЏАБЕ – следувало шок информација уште кога бил жив!

Angela
Телото на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе биде кремирано, а неговата пепел ќе биде положена во семејниот мавзолеј лоциран во вилата во италијанскиот град Аркоре, пренесуваат британските медиуми, повикувајќи се на извор близок до...
НАСЛОВНА Шоу биз

БИЛ ПОСТАР 53 ГОДИНИ ОД НЕА: Вдовицата на Берлускони го опседнувала со години, па тој морал да ја ожени – неговите деца ја мразат од дното на душата! (ФОТО)

Angela
Почина Силвио Берлускони, поранешен италијански премиер и мајстор за скандали. Дури ни една година пред смртта не се смири, туку како вистински Италијанец, го преврти светот поради љубов. Минатата година организира „симболична венчавка“ што го...
НАСЛОВНА Фудбал

Силвио Берлускони имал последна желба пред да умре: Продадете се, освен…

Angela
Од продавач на правосмукалки преку градежен бизнис до медиумско царство, Берлускони беше еден од најбогатите луѓе во Италија, а со меѓународно признание се здоби како сопственик на фудбалскиот клуб Милан. Во политиката влезе во 1993,...
НАСЛОВНА Шоу биз

КАРЛА, ВЕРОНИКА, ФРАНЧЕСКА, „БУНГА-БУНГА“… Колку љубови имаше Силвио Берлускони?

Angela
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони почина во болница во Милано, јавија италијанските медиуми. Во април годинава тој беше хоспитализиран, а најпрвин се пишуваше дека причината се проблеми со срцето, а потоа се дозна дека му...