EXCLUSIVE MK

Tag : синан сакиќ

НАСЛОВНА Шоу биз

ВДОВИЦАТА НА СИНАН САКИЌ УДРИ ПО МРТВИОТ СИН НА ПЕЈАЧОТ – тој е ѓубре на кое јас му дадов стан, а еве што му оставил татко му во тестаментот!

Angela
Во затворот во Сремска Митровица на 45-годишна возраст почина синот на Синан Сакиќ, Рашид, а една недела по неговата смрт се огласи и Сабина Сакиќ, вдовицата на пејачот Синан. Сабина проговори за тестаментот на пејачот,...
НАСЛОВНА Шоу биз

КАКО ЖИВЕЕШЕ ТАКА И УМРЕ – шокантна изјава на полубратот на Синан Сакиќ, „НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШТО УМРЕ“!

Angela
По повод ненадејната смрт на Рашид Сакиќ, синот на пејачот Синан Сакиќ, се огласи и неговиот полубрат Ален со кој имаше повеќе од заладени односи. Синот на Синан Сакиќ Рашид почина во Сремска Митровица каде...
НАСЛОВНА Шоу биз

СИ ГО УБИЛ НАЈДОБРИОТ ДРУГАР – синот на Синан Сакиќ денес почина во затвор, а пејачот само еднаш му бил на посета и му ги кажал овие ЗБОРОВИ!

Angela
Утрово почина синот на легендарниот српски пејач Синан Сакиќ, Рашид Сакиќ, како што велат од затворската служба каде што тој издржувал казна затвор од 12 години едноставно не се разбудил. Пејачот Синан Сакиќ во текот...