EXCLUSIVE MK

Tag : син

НАСЛОВНА Шоу биз

ПОРАДИ ОВАА ОДЛУКА ПЛАЧЕ ЦЕЛИОТ РЕГИОН – Беговиќ го погреба синот пред неколку дена, а еве што одлучи неговата снаа бремена во деветтиот месец

Angela
Трагедијата која го снајде семејството на пејачот Енис Беговиќ никого не остави рамнодушен. Неговиот син почина минатата недела во клиничкиот центар во Сараево, а целата естрада остана затечена од оваа страшна вест. На неговиот погреб...
НАСЛОВНА Шоу биз

Мајката и бремената сопруга на трагично починатиот син на пејачот не биле на неговиот погреб денес – еве ја причината!

Angela
На градските гробишта во Сараево денеска е погребан Амир Беговиќ, син на пејачот Енис Беговиќ. Како што дознаваат медиумите на погребот нема да присуствуваат неговата мајка ниту пак сопруга која е бремена. Причината е тоа...
Занимливости НАСЛОВНА

Татко и син 10 години мамеле на лото, заработиле над 20 милиони долари

Angela
Американскиот Сојузен суд неделава осуди татко и син од сојузната држава Масачусетс за незаконско стекнување на повеќе од 20 милиони долари од добивки на лотарија и лажни даночни пријави за да избегнат плаќање од над...
НАСЛОВНА Шоу биз

СИ ГО УБИЛ НАЈДОБРИОТ ДРУГАР – синот на Синан Сакиќ денес почина во затвор, а пејачот само еднаш му бил на посета и му ги кажал овие ЗБОРОВИ!

Angela
Утрово почина синот на легендарниот српски пејач Синан Сакиќ, Рашид Сакиќ, како што велат од затворската служба каде што тој издржувал казна затвор од 12 години едноставно не се разбудил. Пејачот Синан Сакиќ во текот...
НАСЛОВНА Шоу биз

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на гранд“ стана мајка – на бебето му даде православно име кое е најчесто во Македонија (ФОТО)

Angela
Младата пејачка Мими Јовановска, која е во брак со музичарот Филип Нуне се оствари во улогата на мајка. Таа вчера на свет донесе здраво машко дете. Радосната вест веднаш ја сподели прв гордиот татко, а...