EXCLUSIVE MK

Tag : сопруг

НАСЛОВНА Шоу биз

Кој е Ервин Бах, најголемата љубов на Тина Тарнер: Се вљубиле на прв поглед, а тој ѝ го врати животот! (ФОТО)

Angela
Тина Тарнер ја пронајде вистинската љубов со сопругот Ервин Бах. „Кралицата на рокенролот“ се запозна со поранешниот музички директор една деценија откако таа побегна од својот прв сопруг и музички партнер Ајк Тарнер, со кој...