EXCLUSIVE MK

Tag : србија

НАСЛОВНА Шоу биз

Настапот им го посвети на убиените деца: Српскиот претставник на Евровизија носеше црни ленти (ВИДЕО)

Angela
Синоќа во Ливерпул се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија. Имено, трет по ред настапи претставникот на Србија, Лук Блек. Тој се претстави со песна наречена „Само ми се спава“. Како трет изведувач, Блек го...
НАСЛОВНА Црна хроника

„Боже, спаси нè од гнев и горчина“: По погребот на нивната ќерка родителите се обратија со потресни зборови – болката е неиздржлива

Angela
Момчето Коста (13) кое изврши масакр во неговото основно училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар, моментално е на специјално одделение на Клиниката за неврологија и психијатрија за деца и младинци. Србија вчера и завчера се прости...