EXCLUSIVE MK

Tag : сузана турунџиева

Шоу биз

Сузана Турунџиева е неутешна по неговата смрт – денеска му беше роденден, но се слави на небото (ФОТО)

Angela
Секој 19 април, нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева се потсетува на роденденот на својот брат Панде Турунџиев, кој под се уште неразјаснети околности пред речиси 23 години го загуби својот живот. Сепак,...