EXCLUSIVE MK

Tag : таско

НАСЛОВНА Шоу биз

Лукијан е дома: Таско и сопругата во стајлинг со иста боја го земаа синот од болница (ФОТО)

Angela
Музичарот Христијан Тасковски – Таско и неговата сопруга Наташа неодамна првпат станаа родители и го добија синот Лукијан. Музичарот на социјалните мрежи објави фотографии од Лукијан и Наташа како изглегуваат од болница. Парот на фотографиите...
НАСЛОВНА Шоу биз

Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот

Angela
„Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал татко. Познатиот македонски хип-хоп музичар Христијан Тасковски – Таско стана татко. Неговата сопруга Наташа го роди синот, на кого му дадоа необично...