EXCLUSIVE MK

Tag : татко

НАСЛОВНА Шоу биз

Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот

Angela
„Фала ти Господе за овој прекрасен благослов“, напиша Таско и откри дека станал татко. Познатиот македонски хип-хоп музичар Христијан Тасковски – Таско стана татко. Неговата сопруга Наташа го роди синот, на кого му дадоа необично...
НАСЛОВНА Шоу биз

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ – пејачката ја загуби личноста која и беше потпора во животот! (ФОТО)

Angela
Пејачката Јелена Томашевиќ доживеа голема загуба во семејството. Почина нејзиниот татко Драган, за кој често зборуваше во медиумите, а пејачката се прости со трогателна порака на социјалните мрежи, наведувајќи дека веќе неколку дена се обидува...
Занимливости НАСЛОВНА

Татко и син 10 години мамеле на лото, заработиле над 20 милиони долари

Angela
Американскиот Сојузен суд неделава осуди татко и син од сојузната држава Масачусетс за незаконско стекнување на повеќе од 20 милиони долари од добивки на лотарија и лажни даночни пријави за да избегнат плаќање од над...