EXCLUSIVE MK

Tag : тереза кесовија

НАСЛОВНА Шоу биз

Живот полн со трагедии и обид за самоубиство: Зад насмевката на Тереза Кесовија секогаш се криела голема болка

Angela
Тереза ​​Кесовија има богата кариера долга над 50 години, хитови, популарност, но и болна животна приказна. Животот на една од најпочитуваните пејачки на овие простори започна со трагедија – нејзината мајка починала кога Тереза ​​имала...