EXCLUSIVE MK

Tag : тешка сообраќајна несреќа

НАСЛОВНА Шоу биз

ТРАГЕДИЈА: Славниот глумец загина во сообраќајка

Angela
Американскиот глумец Тријт Вилијамс, чијашто речиси 50-годишна кариера вклучува главни улоги во телевизиската серија „Евервуд“ и филмот „Коса“, загина во сообраќајна несреќа со судир на мотор и теренец во американската сојузна држава Вермонт, соопшти полицијата....
Црна хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ИТАЛИЈА, загинаа тројца млади Македонци

Angela
Тројца македонски и еден италијански државјани загинаа синоќа во сообраќајна несреќа во Ница, јави италијанскиот медиуми „Ла Воче ди Асти“. Според медиумот, до несреќата дошло кога возилото во кое се наоѓале тројцата македонски државјани на...