EXCLUSIVE MK

Tag : тина тарнер

НАСЛОВНА Шоу биз

Кој е Ервин Бах, најголемата љубов на Тина Тарнер: Се вљубиле на прв поглед, а тој ѝ го врати животот! (ФОТО)

Angela
Тина Тарнер ја пронајде вистинската љубов со сопругот Ервин Бах. „Кралицата на рокенролот“ се запозна со поранешниот музички директор една деценија откако таа побегна од својот прв сопруг и музички партнер Ајк Тарнер, со кој...
НАСЛОВНА Шоу биз

ОВА Е ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ТИНА ТАРНЕР – еве како ќе биде испратена легендата на рокенролот на сопствениот погреб

Angela
Славната пејачка Тина Тарнер ќе биде погребана на приватна церемонија која ќе биде далеку од очите на јавноста, соопшти нејзиниот тим за односи со јавноста. Нејзиниот поранешен асистент открил нови детали за легендарната пејачка која...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Позната е причината за смртта на Тина Тарнер

Angela
Легендарната Тина Тарнер починала од природна смрт во својот дом во Швајцарија. Пејачката почина на 83-годишна возраст во близина на Цирих, Швајцарија, по долго, неодредено боледување. Исто така, познато е дека таа се борела со...
НАСЛОВНА Светот на познатите

НАВИСТИНА СУМ ПОДГОТВЕНА, НЕ САКАМ ПОВЕЌЕ ДА СЕ БОРАМ – славните водителка и пејачка се згрчиле кога Тина Тарнер им кажала дека знаела што ќе се случи!

Angela
Тина Тарнер, кралицата на рок музиката, почина пред два дена, на 83-годишна возраст. Последните денови ги поминала во својот дом во Швајцарија, каде и починала. Деновиве од неа се простуваат нејзините колеги и обожаватели, а...
НАСЛОВНА Светот на познатите

Бијонсе со моќна порака по смртта на Тина Тарнер: Моја сакана кралице…

Angela
Среде нејзината турнеја „Ренесанса“, Бијонсе објави емотивна порака на својата веб-страница посветена на Тина. -Моја сакана кралица, те сакам бескрајно. Многу сум благодарна за твојата инспирација и за сите начини на кои ни го трасираше...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ТАЖНА ГЛЕТКА ПРЕД ДОМОТ НА ТИНА ТАРНЕР: Обожавателите оставаат цвеќиња, свеќи и емотивни пораки – преплавена беше и нејзината ѕвезда на патеката на славните

Angela
Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. Кралицата на рокенролот не напушти на 83 години по долго боледување...
НАСЛОВНА Шоу биз

Тина Тарнер не го сакала нејзиниот голем хит за кој добила Греми: Ужасна песна е

Angela
Богатата кариера на Тина Тарнер, која почина вчера на 83 годишна возраст, ја одбележаа бројни хитови, но еден од нив на пејачката лично не и се допаднал. Во документарецот на HBO, снимен во 2021 година,...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ЕДНИОТ ГО ПРОНАЈДЕ МРТОВ ПРЕД ШЕСТ МЕСЕЦИ, ДРУГИОТ СИН И ПОЧИНА ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ – животот на Тина Тарнер исполнет со големи трагедии!

Angela
Не стивнуваат реакциите во јавноста по смртта на легендарната рок-пејачка Тина Тарнер која по долго боледување почина денеска во Швајцарија кадешто живееше последните години. Ќе остане запаметена како една од најпродаваните пејачки во музичката историја...
НАСЛОВНА Светот на познатите

ПОЧИНА КРАЛИЦАТА НА РОКЕНРОЛОТ – ТИНА ТАРНЕР!

Angela
Легендарната Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, објави Sky News. Таа замина по долго боледување. Во соопштението се вели: „Тина Тарнер – Кралицата на рокенролот, почина денеска на 83-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот...