EXCLUSIVE MK

Tag : титаник

Занимливости НАСЛОВНА

(АНИМАЦИЈА) УМРЕЛЕ ВО МИЛИСЕКУНДА, ИНСТАНТ Како изгледало „смачкувањето“ на подморницата „Титан“ три километри под вода?

Angela
Патниците во подморницата „Титан“ починале наеднаш во една милисекунда, открива докторот Дејл Мол, директор за подводна медицина на американската морнарица. Според него ова значи дека смртта веројатно им била брза и безболна. – Тоа би...
Занимливости НАСЛОВНА

Поради изгубената подморница, илјадници луѓе споделуваат песна стара 26 години (ВИДЕО)

Angela
Подморницата Титан, по која се трагаше од неделата, а вчера беше откриено дека експлодирала во Атлантскиот Океан, е главна тема на интернет последните денови. Иако имаше многу лоши шеги, многумина ја споделија песната од филмот...
НАСЛОВНА Свет

„Бил преплашен“: Најмладиот патник во подморницата не сакал да тргне на пат, неговата тетка ја открила причината поради која се согласил

Angela
Во деновите пред подморницата Титан да исчезне во Атлантскиот океан, најмладиот патник, 19-годишниот студент кој го придружувал својот татко на експедицијата, се двоумел дали да тргне во морските длабочини кон остатоците од Титаник бидејќи бил...
НАСЛОВНА Шоу биз

„Телата на сиромашните фрелете ги, а на богатите дајте ги на семејствата“: Откриена морбидна тајна за „Титаник“

Angela
Поминаа 111 години од потонувањето на Титаник, а на тој брод, за кој многумина велат дека е проколнат, повторно се случува нова трагедија. Подморницата со туристи кои го посетуваат бродоломот – исчезна. Сè уште трагаат...