EXCLUSIVE MK

Tag : топло време

Македонија НАСЛОВНА

УТРЕ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС, ВО ОВОЈ ГРАД ЌЕ ИМА 33 СТЕПЕНИ – но тоа не е ништо, подгответе се за вистински пекол во петок!

Angela
Денеска го имавме првиот најтопол ден во годината, а најтопол град во Македонија дефинитивно беше Гевгелија каде имаше измерени 33 степени. Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и...