EXCLUSIVE MK

Tag : трајче георгиев

НАСЛОВНА Шоу биз

Нашиот Трајче ја освои балканската публика: Слаткото момче порасна, еве како изгледа денес (ФОТО)

Angela
Младиот струмичанец Трајче Георгиев со само 14 години се испроба во првата сезона на музичкото натпреварување „Пинкови ѕвездички“, а потоа ги освои срцата и на публиката и на членовите на жирито поради неговиот величенствен талент...