EXCLUSIVE MK

Tag : трикови

Занимливости НАСЛОВНА

Едноставен трик како цвеќето да ви трае што подолго: Се што ви треба се коцки мраз

Angela
Кога доаѓаат убавите летни денови, повеќето жени се враќаат од пазар, меѓу другото, со букети цвеќе, сакајќи да внесат допир на свежина во својот дом. Ова е идеален начин за украсување и разубавување на вашето...
Занимливости НАСЛОВНА

Како да ги отстраните масните дамки од каучот? ДВА трика по кои мебелот ќе ви биде како нов!

Angela
Штотуку купивте кауч и веќе сте го извалкале? Знаеме, мрсните дамки на мебелот звучат како ваш најлош кошмар и се чувствувате како никогаш да не можете да му ја вратите поранешната слава. Сепак, со помош...