EXCLUSIVE MK

Tag : фармерки

Занимливости НАСЛОВНА

Колку често и како да ги перете фармерките, одговорот на дизајнерите ќе ве изненади

Angela
Тексасот бил измислен пред повеќе од 150 години. Директорот за дизајн на Левис, Пол О’Нил, објасни колку често фармерките треба да се перат. За странските медиуми тој објасни дека фармерките треба да се перат во...