EXCLUSIVE MK

Tag : фелипе маса

Останато

СКАНДАЛ: Фелипе Маса на суд ќе ја бара титулата на Хамилтон од 2008 година

Angela
Фелипе Маса, поранешниот возач на ферари, на суд ќе ја бара титулата која во 2008 година ја освои Луис Хамилтон, тогаш возач на мекларен. По интервјуто со поранешниот шеф на Ф1, Берни Еклстоун, во кое...