EXCLUSIVE MK

Tag : ферус мустафов

Uncategorized

Панчо за Ферус: Беше толку голем, можевме сите да му ги чистиме кондурите како на сликава! (ФОТО)

Angela
Од големиот Ферус Мустафов на свој начин се прости и познатиот рапер Панчо од дуото ДНК. Панчо и Ферус беа големи пријатели, се почитуваа каде и да се сретнеа, а зборовите кои ги напиша раперот...
НАСЛОВНА Шоу биз

Почина Ферус Мустафов

Angela
Најпознатиот македонски кларинетист и саксофонист и крал на ромската музика, Ферус Мустафов, почина на 72-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврдила сопругата Јелена, која открила дека погребот на нејзиниот сопруг според желбата на Ферус...
НАСЛОВНА Шоу биз

Ферус Мустафов се бори за живот!

Angela
Откако по медиумите се рашири вест дека наводно починал популарниот музичар Ферус Мустафов, се огласи неговото семјество. Внукот на Мустафов, Ферчо Мустафов, демантира дека познатиот музичар починал во болница, но потврди дека неговиот дедо е...