EXCLUSIVE MK

Tag : фрижидер

Занимливости НАСЛОВНА

Работи кои според ФЕНГ ШУИ не треба да ги чувате на фрижидерот: Ќе привлечат негативна енергија и финансиски проблеми

Angela
Експертите за фенг шуи предупредуваат кои предмети не треба да ги чувате во фрижидер. Во фенг шуи, секој детал е важен и поврзан со протокот на енергија. Кујната е особено важно место за одредување на...
Исхрана

Зошто треба да ставите салфетки во фрижидерот? Трик кој ќе ве воодушеви и ќе ви ги заштеди парите

Angela
Во секоја кујна можете да најдете хартиени салфетки и хартија кои се многу корисни и за бришење и кога станува збор за пржење, каде што можат ефикасно да го апсорбираат вишокот масло. Сепак, поискусните домаќинки...