EXCLUSIVE MK

Tag : фудбалери

НАСЛОВНА Фудбал

Бројот 88 забранет на фудбалските дресови во Италија: Причината добро позната на цела Европа!

Angela
Како дел од иницијативата за борба против антисемитизмот, на фудбалерите во Италија во иднина ќе им биде забрането да го носат бројот 88 на своите дресови, објавија денеска италијанските фудбалски власти. Бројот 88 во нацистичката...
НАСЛОВНА Фудбал

Русокосата девојка ги „демнела“ играчите на Челси, па била осудена: Што им правела и како ги малтретирала? Била вистинска предаторка

Angela
Англиската тиктокерка Орла Слоун, осудена е поради вознемирување на тројца фудбалери од Челси. Русокосата која има многу следбеници на социјалните мрежи избегнала одење во затвор. Орла Слоун осудена е на 12 месеци затвор условно, плус...
НАСЛОВНА Фудбал

ГИ ЛЕГНАЛА ПА ГИ УЦЕНУВАЛА ТРОЈЦАТА ФУДБАЛЕРИ НА ЧЕЛЗИ – на онлифанс моделката и се заканува затворска казна доколку ќе има некој „срце“ да ја казни!

Angela
Општо познато е дека фудбалерите имаат голема страст за флертување, особено кога станува збор за забава со убавици и моделки. Младоста и парите се многу моќни оружја, но и опасни. Фудбалерите можат да ја имаат...