EXCLUSIVE MK

Tag : хари потер

НАСЛОВНА Шоу биз

ФОТО: Актерката од Хари Потер позираше гола за „Вог“ на 82 години

Angela
Британската актерка Мирам Марголис на 82 години позираше гола за магазинот Vogue. Актерката, позната по улогата на професорот Спроут во Хари Потер, позираше гола на маса со пецива кои ги криеја нејзините гради. Иако филмовите...